Přeskočit na hlavní obsah

Trump prezidentem? Možná. Vinařem? Určitě

Trumpovo vinařství

Excentrický a prostořeký Donald Trump je uprostřed kampaně na prezidenta Spojených států. A jeho třetirozený letos jedenatřicetiletý syn Eric Frederic Trump, jehož matkou je Ivana Marie Zelníčková z Gottwaldova, vinaří.

Největší vinohrady ve Virginii

Trump Winery, které Eric Trump vlastní, bylo založené v roce 1999 ve Virginii v podhůří Blue Ridge Mountains na 526 hektarech pozemků jen pár mil od Monticella, rodiště amerického vinařství. Samotné v roce 2011 otevřené a nejmodernější vinařskou technikou, nerezovými tanky o objemu bezmála 4 tisíce hektolitrů a 750 dřevěnými sudy vybavené vinařství produkuje jak bílá a červená, tak i šumivá vína.
Láhev šumivého Blanc de Blanc 2009 z produkce vinařství stojí 24 USD, Magnum šumivého Blanc de Blanc 2008 40 USD, šumivé Reserva 2008 45 USD. Tichá vína se pochybují v rozpětí 16 USD za Chardonnay 2014 a 24 USD za Viognier 2014, přes 20 USD za červené Bordeaux cuvéee Meritage 2013, po 28 USD za 2012 New World Reserve
Se svými 80 hektary vinohradů, osázenými převážně francouzskými odrůdami vitis vinifera, je Trump Winery největším vinařstvím ve Virginii.

Vinařství Virginie

Produkce více než 260 vinařství ve Virginii dosáhla 47.733 hektolitrů vína, čímž se s podílem 0,15% zařadila na třináctou příčku vinařství Spojených států.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .