Přeskočit na hlavní obsah

Enrique Tirado a jeho Don Melchor na cestě na asijský trh

Vinař Enrique Tirado navštívil mezi 31.srpna a 12. září některé z hlavních asijských trhů, aby představil "Don Melchor Edición Limitada Top 100" a nový ročník 2011 chilského kultovního Cabernet Sauvignon.

Kolekce vynikajících ročníků

Kolekce "Don Melchor Edición Limitada Top 100" z produkce největšího světového pěstitele Concha y Toro zahrnuje ročníky 1993, 2000, 2001, 2003, 2005 a 2010, které jsou všechny zařazeny do vlivného Top 100 žebříčku amerického časopisu Wine Spectator. Došlo i na prezentaci ročníku 2011, se kterým Don Melchor slaví už čtvrt století a stále potvrzuje pověst velkého kultovní vína ze slavného chilského terroiru Puente Alto.
Cesta začala v Soulu, pokračovala přes Tchaj-wan, Macao a Hong Kong a skončila o dva týdny později v Šanghaji. Mezi hlavní aktivity Tirada patřily exkluzivní mistrovské kurzy, během kterých představil historii Don Melchora a charakteristiky terroiru Puente Alto.

Degustace s novináři

Probíhaly i vertikální degustace s novináři včetně Jeannie Cho Lee MW z Le Pan Media, se kterým degustovali ročníky 1988, 2005, 2007, 2011, 2012 a 2013 a mladé ještě nelahvované vzorky ročníků 2014 a 2015.
Další propagaci zajistila setkání s redakcemi korejského časopisu Hannam Liquor a tchaj-wanského Wine & Spirits a také s Alexandrem Centeleghem, vice-prezidentem prestižního webu JamesSuckling.com, kdy spolu degustovali ročníky 2011, 2012 a 2013 Don Melchor
Don Melchor 2011 získal v srpnovém hodnocení Wine Enthusiast 93 bodů.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.