Přeskočit na hlavní obsah

Diane Keaton uvádí své víno "na led"

The Keaton

Diane Keaton uvedla v Show Ellen DeGeneres své víno určené k pití na ledu. Keaton k tomu na twitteru napsala: "Je to tady. Nezapomeňte na led. Na zdraví."
Víno je podle ní vyrobno speciálně tak, aby mohlo být podávané na ledu, protože tímto způsobem se jí víno líbí pít. Je to zvyk ze sedmdesátých let, kdy žila v New Yorku.
"Chodila jsem se na balkon ochladit, protože můj byt neměl klimatizaci, a jednoho dne mě napadlo zkusit víno na led. A od té doby mě to nepustilo!"

Producenti

Součástí jednoduché značky The Keaton jsou kalifornské červené a bílé, obě vyrobená s pomocí Bruce Huntera z Shaw Ross a ve spolupráci s vinařem a konzultantem Bobem Pepi.
"Chtěla jsem cenově dostupná vína, která spojí hrozny z různých regionů," pokračovala. "Obě vína jsou ovocitá a dobře vyvážená. Dobře se snoubí s jakýmkoli jídlem. A ano, trvala jsem na tom, jsou se šroubovacím uzávěrem!"
Keaton říká, že nejlepší radou jak vychutnat její víno je naplnit nízkou kulatou sklenici množstvím ledu a nalévat víno, dokud není všechen led zakrytý.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.