Přeskočit na hlavní obsah

Diane Keaton uvádí své víno "na led"

The Keaton

Diane Keaton uvedla v Show Ellen DeGeneres své víno určené k pití na ledu. Keaton k tomu na twitteru napsala: "Je to tady. Nezapomeňte na led. Na zdraví."
Víno je podle ní vyrobno speciálně tak, aby mohlo být podávané na ledu, protože tímto způsobem se jí víno líbí pít. Je to zvyk ze sedmdesátých let, kdy žila v New Yorku.
"Chodila jsem se na balkon ochladit, protože můj byt neměl klimatizaci, a jednoho dne mě napadlo zkusit víno na led. A od té doby mě to nepustilo!"

Producenti

Součástí jednoduché značky The Keaton jsou kalifornské červené a bílé, obě vyrobená s pomocí Bruce Huntera z Shaw Ross a ve spolupráci s vinařem a konzultantem Bobem Pepi.
"Chtěla jsem cenově dostupná vína, která spojí hrozny z různých regionů," pokračovala. "Obě vína jsou ovocitá a dobře vyvážená. Dobře se snoubí s jakýmkoli jídlem. A ano, trvala jsem na tom, jsou se šroubovacím uzávěrem!"
Keaton říká, že nejlepší radou jak vychutnat její víno je naplnit nízkou kulatou sklenici množstvím ledu a nalévat víno, dokud není všechen led zakrytý.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…