Přeskočit na hlavní obsah

Červená vína ze Spojených států obsahují více arsenu

Téměř každé červené víno vyrobené ve Spojených státech obsahuje arsen v množství přesahujícím povolený limit v pitné vodě, zjistila studie.

Výsledky Washington State University

Analýza 65 značek červených vín z nejoblíbenějších amerických vinařských oblastí - Kalifornie, Orgeonu, New Yorku a Washingtonu - ukázala, že všechna obsahují vysoké množství jedovaté chemické látky. (Poslední sloupeček ukazuje údaje i pro dvě bílá vína z *Washingtonu, aby analýza zohlednila jejich vysoký podíl na celkové produkci v tomto státu.) 
Vzorky vín vykázaly úroveň arsenu v rozmezí od 10 do 76 μg/l s průměrem 24 μg/l. Environmental Protection Agency i World Health Organization stanovují limit pro pitnou vodu do 10 μg/l.
Graf: University of Washington

Arsen je přirozeně se vyskytující, avšak pro člověka toxický prvek, který může způsobit podráždění kůže, plic, rakovinu močového měchýře a další život ohrožující nemoci.

Arsen nemusí být riziko

Denise Wilson, který vedl studii na Washington State University, varoval, že červené víno představuje zdravotní riziko jen tehdy, pokud ho lidé konzumují pravidelně spolu s dalšími potravinami s vysokým obsahem arsenu.
"Spotřebitelé se musí dívat na svou stravu v celku. Pokud často konzumují hodně rýže (s průměrným obsahem 260 μg/l), sirup z rýže, mořské plody, jablečné šťávy - všechny ty těžké přispěvatele k otravě arsenem - měli by být znepokojeni," řekl Wilson.
Arsen se do potravin dostává přirozenou cestou erozí hornin, odkud se působením deště i větrů dostává do vody a půdy a tím i do potravinového řetězce.

Americká vína obsahují více arsenu, než evropská

Červená vína ze Spojených států mají mnohem vyšší obsah arsenu, než vína z Evropy. Je pravděpodobné, že je to způsobeno právě odlišnými geologickými podmínkami vinařských regionů.
Vína ze státu Washington mají nejvyšší koncentrací arsenu, v průměru 28 μg/l, zatímco oregonská ji mají nejnižší, v průměru 13 μg/l.
Zpráva doporučuje vinařům, aby testovali koncentraci arsenu ve vodě používané k zavlažování. 

Výsledky výzkumu podle Wilsona nejsou doporučením spotřebitelům činit právní kroky proti vinařským producentům. "Myšlenka, že byste žalovali vinařství za to, že víno obsahuje arsen, je jako žalovat někoho za to, že má na dvorku kameny," řekl.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben