Přeskočit na hlavní obsah

Největší kalifornský požár pod kontrolou. Sklizeň pokračuje

Požáry pod kontrolou

Státní požární agentura CalFire ohlásila, že ničivé požáry v Lake County a Calaveras County jsou z 80% uhašené. Téměř všechny evakuace jsou zrušené, dodávka elektřiny byla obnovena, silnice jsou otevřené a obyvatelé se vracejí.
Vinaři z Lake County pokračují ve sklizni. Chladné teploty a lehké větry v minulém týdnu udržely hrozny v dobrém stavu a obavy z vlivu kouře na jejich kvalitu klesají. Podle moštové komise v Lake County nemá oheň vliv minimálně na 85% vinic.

Vinaři bez větších ztrát

Andy Beckstoffer potvrdil, že kontroloval hrozny ze svých vinic v Red Hills a nenašel žádné zjistitelné stopy kouře. "Jedinou věc, kterou oheň způsobil, je zpoždění sklizně o několik dní, ale už pokračujeme podle plánu."
Dave Guffy, ředitel vinařství Hess, řekl, že oheň se zastavil na západ od jejich vinic v blízkosti Hidden Valley a většina vinohradů naštěstí nebyla v bezprostředním ohrožení.
Vinařství Snows Lake Vineyard ze skupiny E.&J. Gallo údajně utrpělo menší škody. "Pokračujeme ve sklizni a nadále pozorně sledujeme situaci," řekl Lon Gallagher, brand manažer Gallo.

Vzájemná pomoc

Většina škod způsobených požáry nedopadla na vinařství, odhaduje se, že asi jen 14 akrů vinic je zničených. Vinařství Flicker Oaks s 9 akry vinic nedaleko Mountain Ranch ztratilo celou svou úrodu a škody se odhadují na 35.000 USD.
Lake County Wine Grape Commission, Lake County Winery Association a Lake County Wine Alliance založily sbírku s #LakeCountyRising, aby získaly peníze na pomoc postiženým ohněm. Beckstoffer Vineyards poukázaly dar 50.000 USD. "Jsme součástí komunity," řekl Beckstoffer. "Máme mnoho vinic v Lake County a mnoho našich lidí v Lake County žije."

Další požár v Monterey County

Zatímco oba regiony doufají, že zažily letošní poslední požár, obavy vinařů z Monterey County právě začaly. Požár vypukl 19. září těsně za hranicemi vinařské oblasti Carmel Valley, za tři dny spálil 1.086 akrů pozemků a zničil 11 domů. Dosud bylo uhašeno 65% ohně a vinařství zatím žádnou škodu neutrpěla.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.