Přeskočit na hlavní obsah

Nejsevernější vinařství světa

Nejsevernější vinohrady

Kaarlo Nelimarkka, dynamický čtyřiasedmdesátiletý finský vinař, obhospodařuje podle svého přesvědčení nejsevernější vinice na světě. Ve svém vinařství Sundom Wine ve Vaasa pěstuje vinnou révu 400 km jižně od polárního kruhu.
Sníhe není nepřítel, naopak. Díky svým izolačním vlastnostem, chrání keře a brání jejich zamrznutí, když teplota v zimě klesne na -36 °. Starosti mu dělá slunce.
"Skutečným problémem jsou příliš krátká léta a příliš silný sluneční svit na jaře, díky kterému vypučí pupeny, i když půda je stále zmrzlá," konstatuje tento bývalý obecní úředník.

Vína Kaarla Nelimarkka

Na svém vinohradu pěstuje tisíc keřů odrůd Madeleine Angevine, Tramín červený, Solaris nebo Rondo, ze kterých vyprodukuje v dobrých letech 400 lahví bílého, růžového i červeného.
Hannu Hokka, amatérská vinařka, která obhospodařuje monopolní prodej alkoholických nápojů, je z jeho vín nadšená. "Víno je příjemné a dobře vyvážené, skvělé k salátům nebo rakům. Kdybych to nevěděla, nikdy bych nehádala, že jsou od malého finského producenta," říká.
Vzhledem k tomu, že Finsko není na seznamu vinařských regionů EU, nemůže Kaarlo Nelimarkka svá vína označovat jako vína a prodávat je ve státním monopolním obchodu. Proto kultivuje vinaření jako svého koníčka, pořádá prohlídky svých vinic a vinařství, které zakončuje degustací vlastních vín.

Dvacet let neúspěšných pokusů

Vinařit začal v polovině sedmdesátých let, kdy objednal první vinnou révu, Pinot Noir. "Prvních dvacet let jsem se jen učil, přečetl jsem všechny knihy a pečlivě jsem dodržoval všechny pokyny, ale pokaždé vše selhalo."
Díky vytrvalosti a mnoha pokusům a omylům už má vlastní metody, jak chránit vinice před chladem, jak díky speciálnímu řezu, tak díky hromadám kamenů, které si zachovávají teplo u kořenů vinic, aby je chránily před chladem a vlhkostí, i díky částečnému balení keřů do plastových fólií v zimě.

Finské slunce jako sluneční svit v Itálii

Díky dlouhým letním dnům, kdy slunce svítí až 20 hodin denně, vypočítal amatérský vinař, že i on dosahuje v průměru 30 dnů slunečního svitu jako mají vinice na jihu Itálie.
Ale i letos v létě mu příroda nabídla něco, co ostatní vinaři neměli. Zatímco jižní Evropu trápila vlna sucha a veder, Finsko zažívalo nejchladnější červen a červenec za posledních 50 let, s téměř každodenními dešti. Návrat slunce a tepla na konci léta mu však úrodu zachránily. Sklízet začne na počátku října, o něco později, než obvykle.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania