Přeskočit na hlavní obsah

Burgundský obchodník Badet Clément kupuje vinařství v Languedocu

Akvizice Domaine de la Métairie d'Alon

Burgundský négociant Badet Clément & Co. posiluje své postavení v Languedocu nákupem vinařství Domaine de la Métairie d'Alon v obci Magrie mezi Limoux a Roquetaillade.
Toto vinařství s pozemky o rozloze 25 hektarů dosud vlastnil Jean-Louis Denois. Víno se pěstuje na organických a biodynamických vinicích v obcích Magrie a Limoux v údolí Aude a vinice jsou osázeny z poloviny Chardonnay a z poloviny Pinot Noirem.

Doplnění značky Abbotts & Delaunay Collection

"Hledali jsme roky vinice schopné produkovat špičkové Pinot Noir a Chardonnay," řekl Laurent Delaunay, spoluzakladatel Badet Clément. "Jsme přesvědčeni, že právě v Domaine de la Métairie d'Alon jsme konečně našli výjimečný terroir, který jsme hledali."
Tato akvizice následuje po koupi bývalého družstva Monze na začátku letošního roku. Vína Métairie d'Alon budou zapojena do Abbotts & Delaunay Collection a od letošní sklizně 2015 bude většina hroznů vinifikována v novém sklepě v Monze, který se právě dokončuje.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…