Přeskočit na hlavní obsah

Žebříček francouzských vinařů miliardářů

Francouzští vinaři miliardáři

Bernard Arnault
Mezi pěti sty nejbohatšími Francouzi je okolo 10% vlastníků vinařství a château. Bernard Arnault, vlastník Moët Hennessy Louis Vuitton se značkami Dom Pérignon, Krug, Ruinart nebo Cheval Blanc, opět tento seznam nejbohatších lidí ve Francii vede, jeho jmění vzrostlo na 34,6 miliardy EUR.
Serge Dassault, jehož rodina vlastní Château Dassault v Saint-Emilion ale zejména podniká v leteckém průmyslu, je na pátém místě seznamu s majetkem oceněným na 17,5 miliardy EUR.
Bratři Alain a Gérard Wertheimer, majitelé Château Rauzan Ségla a Château Canon, jsou na sedmém místě s 16,6 miliardami EUR.
François-Henri, majitel Christie, Château Latour Pauillac, Araujo v Napa Valley a několika dalších významných vinařství, je na osmém místě s 12,7 mld. EUR.
 • Pierre Castel, vlastník největšího evropského vinařství, který v říjnu oslaví devětaosmdesát, a François Perrodo, vlastník Château Labegorce, sdílejí s 7,5 mld. EUR 11. místo v žebříčku.
 • Bratři Bouygues z Château Montrose jsou na 27. místě s 2,4 miliardami EUR.
 • Sereys Philippe de Rothschild s rodinou je na 87. místě s 750 miliony EUR.
 • Frederic Rouzaud z Champagne Louis Roederer - 95. místo s 700 milionů EUR.
 • Corinne Mentzelopulos z Château Margaux - 104. místo s 630 mil EUR.
 • Rodina Feyveli, Domaine Faiveley z Burgundska - 106. místo s 620 mil. EUR.
 • Bernard Magrez, majitel Château Pape Clement a několika dalších vinařství po celém světě, je na 107 místě s 600 miliony EUR.
 • Eric de Rothschild z Château Lafite-Rothschild je na 138. místě, stále však s 450 miliony EUR.
 • Hubert de Bouar, Château Angelus je na 234. místě s 280 miliony EUR.
 • Marcel Guigal je na 253. místě s 250 miliony EUR.
  Jediným nováčkem v kategorii vína se pod číslem 392 objevil Henry Frederick Fox, která vlastní 25% Domaine de la Romanée Conti a k tomu rodinnou farmu Prieure Roch. Jeho jmění se odhaduje na 135 milionů EUR.
  Nejbohatšího Petra Kellnera s majetkem odhadovaným před ukrajinsko-ruskou krizí na 9 miliard EUR pár francouzských vinařů předčilo. Třeba je to tím, že jeho investice do vinohradnictví na ruském břehu Černého moře se slovenským partnerem a bývalým kolegou se kdovíjak dobře nerozvíjí.

  Populární příspěvky z tohoto blogu

  České mezinárodní Oenoforum 2015

  Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

  Port Wine day 2016: více na síti

  Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

  Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

  Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.