Přeskočit na hlavní obsah

Zadlužený manažer rockové kapely Doobie Brothers prodal své kalifornské vinařství

B.R. Cohn Winery prodáno

Skupina Vintage Wine Estates potvrdila nákup Sonoma vinařství B.R. Cohn Winery od Bruce Cohna, manažera americké rockové kapely The Doobie Brothers od roku 1970.
Bývalou mlékárnu koupil Bruce Cohn v roce 1974 a pojmenoval ji Olive Hill Estate Vineyard kvůli 140 let starým francouzským olivovníkům Picholine.
Na přilehlých pozemcích postavil Cohn v roce 1984 vinařství B.R. Cohn Winery, které produkuje vína především z Cabernet Sauvignonu, ale i Pinot Noir, Petit Verdot, Malbec a Syrah, ale stále i extra panenské olivové oleje a vinný ocet.
Cohn vinařství zcela opouští, ale současný vinař Tom Montgomery v roli vinaře konzultanta zůstává.

Vintage Wine Estates posilují

"Jsme nadšeni, že můžeme přivítat B.R. Cohn Winery do naší kolekce klasických vinařství, vinic a značek," řekl Pat Roney, předseda Vintage Wine Estates. "Jsme rodinná firma a máme zájem na zachování kulturního dědictví vinařství B.R. Cohn Winery a přenést je i do budoucnosti. Vinařství B.R. Cohn považujeme za jeden z korunovačních klenotů Sonoma Valley."
Marco DiGiulio, který v letech 2004 až 2010 pracoval jako vinař konzultant pro B.R. Cohn Winery, je nyní hlavním vinařem ve Vintage Wine Estates. "Z těchto důvodů mám zvláštní slabost pro B.R. Cohn", řekl DiGiuilo. "Mám v úmyslu pokračovat ve výrobě vína té nejvyšší kvality, která odrážejí styl Sonoma Valley."

Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny, tisk však dříve uvedl že Bruce Cohna tíží dluh ve výši 25 milionů USD.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.