Přeskočit na hlavní obsah

Teplé počasí prospívá udržení zdravé révy v celé Francii

Horké počasí posledních týdnů

Neobvykle teplé počasí v červnu a červenci způsobuje rychlé zrání hroznů v celé Francii, proto mnohé regiony letos předpovídají brzký yačátek sklizně. Nicméně v této fázi je ještě brzy přesně předpovídat očekávané množství a kvalitu nadcházející sklizně. Vinice ve většině regionů jsou zdravé a suché počasí posledních několika týdnů významně snižuje riziko vzniku onemocnění. V mnoha zejména jižních regionech nyní pozorně sledují účinky tepla a sucha.

Hérault 

V Hérault, jedné z největších francouzských vinorodných oblastí, kde byla naměřena teplota ve stínu 35°C, vydali varování o možném omezení využívání vodních zdrojů v případě pokračujícího sucha.

Gironde

Naopak i v Gironde zaznamenali, že některé oblasti se suchou půdou vykazují známky poškození horkem, což zpomaluje proces zrání, ale obecně stále platí prognóza kvalitní a hojné úrody. A i zde může letošní sklizeň začít o něco dříve, pokud nenastanou žádné velké výkyvy počasím.

Rhôna

Podobný scénář je pozorován v údolí Rhôny, kde odhadují začátek sklizně o něco dříve, než v předchozím roce. V apelaci Tavel se předpokládá možný začátek sklizně již v prvním zářijovém týdnu.

Burgundsko

I v Burgundsku pozorují rychlý růst hroznů v posledních týdnech. Prozatímní předpovědi očekávají letošní sklizeň na stejné úrovni, jako sklizně 2011, 2007 a 2003 a současně se zdá, že letošek bude jednou z nejčasnějších sklizní v Burgundsku.

Beaujolais

V blízkém Beaujolais se vinaři letos připravuje na méně bohatou sklizeň - zejména v apelaci Beaujolais-villages - z důvodu horkého počasí během kvetení.

Je zřejmé, že meteorologické podmínky v následujících dnech a týdnech budou mít zásadní význam a odhad blížící se sklizně bude jasnější.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben