Přeskočit na hlavní obsah

Champagne Krug 2015. Jedinkrát za život

Krug Private Cuvée 1915

Šampaňský dům Krug vydraží v Sotheby's v New Yorku 25. září zážitek, který můžete mít pouze jedinkrát za život. Dvoudenní degustaci, která vyvrcholí ochutnáním vzácného Krug Private Cuvée 1915.
V souvislosti s oslavami výročí konce první světové války vyhlásil ředitel Olivier Krug, šestá generace rodiny Krug, tento výjimečný degustační zážitek a životní zkušenost.
Degustace pro čtyři osoby bude obsahovat degustaci Krug Private Cuvée 1915 - z posledních 4 lahví šampaňského, které dosud zůstaly ve sklepích Krug - pod vedením Oliviera Kruga a Sereny Sutcliffe, MW zatím ze Sotheby's.

Zážitek za patnáct tisíc USD

Vydražitel se vrátí do života rodiny Krug v roce 1915, Olivier Krug ukáže vinice v okolí Le-Mesnil-sur-Oger s ochutnávkou pěti ročníkových šampaňských z Clos du Mesnil a večeří v L'Assiette Champenoise, kde mladý tříhvězdičkový šéfkuchař Arnaud Lallement připraví ochutnávku s názvem "Cesta vesmírem Krug".
Druhý den čeká vydražitele ve sklepě vertikální degustace a vrcholem bude otevření a ochutnávka jedné z posledních čtyř lahví Krug 1915.
Vyvolávací cena tohoto zážitku je 15.000 USD. 
V loňském roce vydražil v Londýně aukční dům Bonhams láhev Champagne Pol Roger 1914 za 564 £. Takže uvidíme.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania