Přeskočit na hlavní obsah

Champagne Krug 2015. Jedinkrát za život

Krug Private Cuvée 1915

Šampaňský dům Krug vydraží v Sotheby's v New Yorku 25. září zážitek, který můžete mít pouze jedinkrát za život. Dvoudenní degustaci, která vyvrcholí ochutnáním vzácného Krug Private Cuvée 1915.
V souvislosti s oslavami výročí konce první světové války vyhlásil ředitel Olivier Krug, šestá generace rodiny Krug, tento výjimečný degustační zážitek a životní zkušenost.
Degustace pro čtyři osoby bude obsahovat degustaci Krug Private Cuvée 1915 - z posledních 4 lahví šampaňského, které dosud zůstaly ve sklepích Krug - pod vedením Oliviera Kruga a Sereny Sutcliffe, MW zatím ze Sotheby's.

Zážitek za patnáct tisíc USD

Vydražitel se vrátí do života rodiny Krug v roce 1915, Olivier Krug ukáže vinice v okolí Le-Mesnil-sur-Oger s ochutnávkou pěti ročníkových šampaňských z Clos du Mesnil a večeří v L'Assiette Champenoise, kde mladý tříhvězdičkový šéfkuchař Arnaud Lallement připraví ochutnávku s názvem "Cesta vesmírem Krug".
Druhý den čeká vydražitele ve sklepě vertikální degustace a vrcholem bude otevření a ochutnávka jedné z posledních čtyř lahví Krug 1915.
Vyvolávací cena tohoto zážitku je 15.000 USD. 
V loňském roce vydražil v Londýně aukční dům Bonhams láhev Champagne Pol Roger 1914 za 564 £. Takže uvidíme.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.