Přeskočit na hlavní obsah

Beviale Moscow - první a jediná výstava nápojového byznysu v Rusku

V říjnu v Moskvě

Ve dnech 6. až 8. října pořádaný mezinárodní veletrh Beviale Moscow, jehož organizátorem je NürnbergMesse, obsáhne celý výrobní proces nápojového průmyslu od surovin až po prodej hotových produktů. Představí nejlepší technologie a nejlepší logistická řešení pro pivovary, balírny minerálních vod, výrobce sladu, producenty nealkoholických i alkoholických nápojů, mlékárny, vinařství a výrobce šumivých vín. Výstavy se zúčastní hotely a restaurace, odborníci a velkoobchodníci s nápoji a strojírenské podniky.
Každý účastník Beviale Moscow má jedinečnou možnost najít nové kontakty ve východní Evropě na slibných trzích, jako jsou Rusko, Bělorusko, Moldavsko, pobaltské země, Kavkaz a střední Asie.

Vývoj trhu

Analytici předpokládají, že příjmy z prodeje nápojů a mléka v Rusku vzrostou do roku 2018 o více než 60%. Obrat nápojového průmyslu se zvýšil z 55 miliard rublů (80 milionů EUR) v roce 2007 na 80 milard rubů (1,16 miliardy EUR) v roce 2012.
Až dosud činil podíl importu na tomto trhu kolem 60%, ale očekává se, že v důsledku politických změn se tento poměr výrzně změní ve prospěch domácí produkce. Analýza dlouhodobého vývoje ruského trhu očekává výrazný růst poptávky po vysoce kvalitních produktech.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…