Přeskočit na hlavní obsah

Beviale Moscow - první a jediná výstava nápojového byznysu v Rusku

V říjnu v Moskvě

Ve dnech 6. až 8. října pořádaný mezinárodní veletrh Beviale Moscow, jehož organizátorem je NürnbergMesse, obsáhne celý výrobní proces nápojového průmyslu od surovin až po prodej hotových produktů. Představí nejlepší technologie a nejlepší logistická řešení pro pivovary, balírny minerálních vod, výrobce sladu, producenty nealkoholických i alkoholických nápojů, mlékárny, vinařství a výrobce šumivých vín. Výstavy se zúčastní hotely a restaurace, odborníci a velkoobchodníci s nápoji a strojírenské podniky.
Každý účastník Beviale Moscow má jedinečnou možnost najít nové kontakty ve východní Evropě na slibných trzích, jako jsou Rusko, Bělorusko, Moldavsko, pobaltské země, Kavkaz a střední Asie.

Vývoj trhu

Analytici předpokládají, že příjmy z prodeje nápojů a mléka v Rusku vzrostou do roku 2018 o více než 60%. Obrat nápojového průmyslu se zvýšil z 55 miliard rublů (80 milionů EUR) v roce 2007 na 80 milard rubů (1,16 miliardy EUR) v roce 2012.
Až dosud činil podíl importu na tomto trhu kolem 60%, ale očekává se, že v důsledku politických změn se tento poměr výrzně změní ve prospěch domácí produkce. Analýza dlouhodobého vývoje ruského trhu očekává výrazný růst poptávky po vysoce kvalitních produktech.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania