Přeskočit na hlavní obsah

Australská vinařství Wine Insights a Cumulus Wines se sloučila

Fúze Wine Insights a Cumulus Wines

Australští producenti Wine Insights a Cumulus Wines se spojili, aby "vydělávali na měnících se tržních podmínky a rozvíjejících se tržních příležitostech v sektoru."
Fúze spojuje značky Rolling a Climbing z New South Wales, Moss Bros z Margaret River, The Riddoch Run z Coonawarra a multiregionální značky Beelgara Estate a The Habitat. Tímto spojením se vytváří kombinované hrubé výnosy ve výši 20 milionů AUD (13,3 milionu EUR) s prodejem více než 400 000 kartonů vína na 27 trzích.

Fúze se nedotkne struktury a samostatného působení na exportních trzích

Producenti se charakterizují jako "poskytovatelé celkových služeb pro víno", protože kromě produkce vlastních značek, poskytuje Wine Insights třetím stranám služby vinařské produkce, skladování, lahvování a služby rozvoje značek, pro významné hráče na trhu s australským sudovým vínem.

Cumulus Wines byla založena v roce 1980 a dnes vlastní 508 hektarů vinohradů, což z něj dělá největšího producenta v Orange a Central Ranges v New South Wales. V současné době vyváží 40% své produkce do 20 zemí.
Obě strany potvrdily, že značky Wine Insights budou nyní vyráběny v Cumulus Wines ve vinařství v Cudal, které může zpracovávat 10 000 tun hroznů za sezonu a skladovat 8 milionů litrů vína. Dohoda, spočívající ne ve výměně hotovosti, ale výměně akcií, předpokládá, že každá ze značek bude i nadále řízena samostatně, aniž by se měnily jejich současné obchodní a distribuční struktury ani partnerství na exportních trzích.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.