Přeskočit na hlavní obsah

Jedinečná "Collection du Chef de Caves" Champagne Mumm

Nová kolekce Cordon Rouge Magnum

Champagne G.H. Mumm et Cie ze skupiny Pernod-Ricard vydala nové "Collection du Chef de Caves" v lahvích Magnum svých ročníkových Cordon Rouge 1985, 1990 a 1996. Každá lahev magnum je balena jednotlivě a podepsána sklepmistrem Didierem Mariottim. Tyto tři ročníky představují jedny z nejlepších ročníků posledních třiceti let.
Ročník 1985 byl ceněn jako jeden z nejlepších ročníků '80 let a základní víno obsahuje 75% Pinot Noir.
Ročník 1990 obsahuje dominantní Pinot Noir 81% a pouhých 19% Chardonnay.
Ročník 1996 byl sestaven pečlivým výběrem, aby čelil extrémně vysoké kyselosti tohoto ročníku, s vysokým podílem ovocné chuti do značné míry Pinot Noir z vinic Bouzy, Ambonnay a Aÿ. Tento ročník se velmi podobá aktuálnímu ročníku 2006 s 64% Pinot Noir dříve a 63% nyní, doplněný potřebným množstvím Chardonnay.
Champagne ročníků 2006 a předcházejících, známých bohatou úrodou, jsou však propagována i proto, že jejich zásoby v champaňských sklepích ještě nejsou prodané.

Cordon Rouge a F1 

Příznivci na okruzích soupeřících rychlých vozů znají Cordon Rouge F1 Range a No 1 Gold, No 1 Black a No 1 Pink. Do světa F1 ale nemíří jen produkty nápojových výrobců, ale i jejich ředitelé.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.