Přeskočit na hlavní obsah

Jedinečná "Collection du Chef de Caves" Champagne Mumm

Nová kolekce Cordon Rouge Magnum

Champagne G.H. Mumm et Cie ze skupiny Pernod-Ricard vydala nové "Collection du Chef de Caves" v lahvích Magnum svých ročníkových Cordon Rouge 1985, 1990 a 1996. Každá lahev magnum je balena jednotlivě a podepsána sklepmistrem Didierem Mariottim. Tyto tři ročníky představují jedny z nejlepších ročníků posledních třiceti let.
Ročník 1985 byl ceněn jako jeden z nejlepších ročníků '80 let a základní víno obsahuje 75% Pinot Noir.
Ročník 1990 obsahuje dominantní Pinot Noir 81% a pouhých 19% Chardonnay.
Ročník 1996 byl sestaven pečlivým výběrem, aby čelil extrémně vysoké kyselosti tohoto ročníku, s vysokým podílem ovocné chuti do značné míry Pinot Noir z vinic Bouzy, Ambonnay a Aÿ. Tento ročník se velmi podobá aktuálnímu ročníku 2006 s 64% Pinot Noir dříve a 63% nyní, doplněný potřebným množstvím Chardonnay.
Champagne ročníků 2006 a předcházejících, známých bohatou úrodou, jsou však propagována i proto, že jejich zásoby v champaňských sklepích ještě nejsou prodané.

Cordon Rouge a F1 

Příznivci na okruzích soupeřících rychlých vozů znají Cordon Rouge F1 Range a No 1 Gold, No 1 Black a No 1 Pink. Do světa F1 ale nemíří jen produkty nápojových výrobců, ale i jejich ředitelé.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.