Přeskočit na hlavní obsah

Cider roste a poroste

Trendy 


V průběhu příštích pěti let se vypije ročně 640.000.000 litrů jablečného vína na celém světě a přestože si Británie bude držet pozici lídra v jeho spotřebě, ​​podíl země na světovém trhu cideru se zmenší.
Očekává se, že podíl Velké Británii poklesne z 41% v roce 2015 na 33% v roce 2020 kvůli růstu Spojených států, Austrálie a Jižní Afriky, kde se vypije téměř 70% z 640 milionů litrů cideru.
Trh cideru ve Spojených státech - třetí největší na světě - poroste mezi roky 2015 a 2020 průměrným ročním tempem 12%, když průměrné tempo světového růstu bude 5%. Růst bude také silný na australském trhu s předpokládaným průměrným ročním tempem růstu ve stejném období 12%.

Příčiny

Příčinou tohoto růstu má být uvádění nových a inovativních ciderů, které k nim přivedou spotřebitele dosud konzumující pivo i další ochucené alkoholické nápoje. I to je důvodem, proč mnoho značek cideru produkují pivovary.
Za růstem stojí jak prémiové ciderové značky jako Kopperberg, Rekorderlig nebo Blind Pig, tak uvádění mnohem levnějších masových značek jako Somersby.
Na popularitě získávají i značky, vyráběné v malém měřítku řemeslně.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…