Přeskočit na hlavní obsah

I Gusbourne Estate požaduje po akcionářích další zdroje na expanzi

Také anglický výrobce vína Gusbourne Estate chce investovat do svého vinařství, značky a šumivého vína. Proto před víkendem podal akcionářům nabídku na zvýšení kapitálu až o 3,57 milionu £ a své akcie nabízí za pevnou cenu 50 pencí. Tyto prostředky budou použity na rozšíření výroby a prodeje, zvýšení kapacity vinařství a zvýšení pracovního kapitálu, který je v současnosti uložen v zásobách jeho šumivých vín.
"Výroba prémiového šumivého vína z nových vinic je ze své podstaty dlouhodobý projekt a vyžaduje finanční prostředky na podporu investic do nových vinic a zásob," uvedla společnost. "Dlouhodobé plány rozvoje vyžadují další finanční prostředky v průběhu příštích několika let. Očekáváme, že vinohrady budou plně plodící do roku 2019."
V současné době společnost vyváží na pět až šest mezinárodních trhů, ale doufá, že export zdvojnásobí a stejně tak posílí domácí obchod. Nedávné jmenování sommelierky Laury Rhys má být klíčem k budování a upevňování obchodních vztahů ve Velké Británii i v zahraničí.
"V zahraničí roste zájem a my budeme exportní strategii rozvíjet. Ale současně musíme ponechat dostatečné zásoby pro prodej ve Velké Británii, která je našim primárním trhem," řekl výkonný ředitel Ben Walgate.
V dubnu ohlásil Gusbourne Estate zvýšení tržeb o 56% na 434.000 £, ale na konci roku společnost skončila díky své expanzi s čistou ztrátou přes 1 milion £. V rámci investic společnost vysadila nové vinice v Kentu a West Sussexu, a rozšířila výrobní zařízení.
Společnost byla založena Andrew Weeberem v roce 2004 a byla prvním anglickým producentem vína, který vstoupil v roce 2013 na alternativní investiční trh londýnské burzy. Později téhož roku jej koupil Shellproof Plc za 7 milionů £ a společnost následně změnila své jméno na Gusbourne Plc.
Lord Ashcroft jako jeden z největších akcionářů společnosti potvrdil, že je připraven udržet svůj 64,4% podíl. Stejně tak potvrdil svůj zájem předseda představenstva a zakladatel Andrew Weeber.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.