Přeskočit na hlavní obsah

I Gusbourne Estate požaduje po akcionářích další zdroje na expanzi

Také anglický výrobce vína Gusbourne Estate chce investovat do svého vinařství, značky a šumivého vína. Proto před víkendem podal akcionářům nabídku na zvýšení kapitálu až o 3,57 milionu £ a své akcie nabízí za pevnou cenu 50 pencí. Tyto prostředky budou použity na rozšíření výroby a prodeje, zvýšení kapacity vinařství a zvýšení pracovního kapitálu, který je v současnosti uložen v zásobách jeho šumivých vín.
"Výroba prémiového šumivého vína z nových vinic je ze své podstaty dlouhodobý projekt a vyžaduje finanční prostředky na podporu investic do nových vinic a zásob," uvedla společnost. "Dlouhodobé plány rozvoje vyžadují další finanční prostředky v průběhu příštích několika let. Očekáváme, že vinohrady budou plně plodící do roku 2019."
V současné době společnost vyváží na pět až šest mezinárodních trhů, ale doufá, že export zdvojnásobí a stejně tak posílí domácí obchod. Nedávné jmenování sommelierky Laury Rhys má být klíčem k budování a upevňování obchodních vztahů ve Velké Británii i v zahraničí.
"V zahraničí roste zájem a my budeme exportní strategii rozvíjet. Ale současně musíme ponechat dostatečné zásoby pro prodej ve Velké Británii, která je našim primárním trhem," řekl výkonný ředitel Ben Walgate.
V dubnu ohlásil Gusbourne Estate zvýšení tržeb o 56% na 434.000 £, ale na konci roku společnost skončila díky své expanzi s čistou ztrátou přes 1 milion £. V rámci investic společnost vysadila nové vinice v Kentu a West Sussexu, a rozšířila výrobní zařízení.
Společnost byla založena Andrew Weeberem v roce 2004 a byla prvním anglickým producentem vína, který vstoupil v roce 2013 na alternativní investiční trh londýnské burzy. Později téhož roku jej koupil Shellproof Plc za 7 milionů £ a společnost následně změnila své jméno na Gusbourne Plc.
Lord Ashcroft jako jeden z největších akcionářů společnosti potvrdil, že je připraven udržet svůj 64,4% podíl. Stejně tak potvrdil svůj zájem předseda představenstva a zakladatel Andrew Weeber.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania