Přeskočit na hlavní obsah

Důvěra britských investorů v English sparkling wine je vysoká

Příklad Chapel Down táhne. Hampshireský Hambledon Vineyard získal 2,75 milionu £ tím, že úspěšně nabídl investorům "English Fizz" dluhopisy prostřednictvím crowdfundingového webu CrowdBnk.
Kampaň zahájil v března nabídkou dluhopisů s ročním výnosem 8%, splatných po pěti letech spolu s výnosem ve výši 40%, a "Fizz odměnou", která investorům vynese každoročně řadu lahví Classic Cuvée během celého investičního období. Investiční potenciál se nyní zvýšil na 3,5 milionu £ a převyšil původní cíl.
Producent Ian Kellett, který koupil Hambledon Vineyard v roce 1999, neboť jeho půda a klima jsou podobné klimatickým podmínkám v Champagne, řekl, že ho úspěch kampaně potěšil.
"Náš cíl je jednoduchý; prodávat do světa Englishness z nejstarší anglické komerční vinice a "rodiště kriketu" v množství jeden milion lahví ročně v nejvyšší kvalitě English Fizz, řekl. "Věříme, že Hambledon má terroir, potenciál a výborný tým, aby produkoval nejlepší značku anglického sektu uznávaného po celém světě."
Výnosy z emise dluhopisů pomůžou Hambledon Vineyard rozšířit jeho produkci a zásoby, aby dosáhl během pěti let počátečního cíle 200.000 prodaných lahví ročně.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný