Přeskočit na hlavní obsah

Britové ve středním věku pijí víc než jejich dopělé děti

Jak pijí Američané už dnes snadno zjistíme. Ale dnes už něco víme i o Britech. Například že lidé středního věku pijí více, než mládež.
Více než polovina Britů středního věku se ani nechce dozvědět, jak mají omezit své pití, přitom pijí více, než jejich mladší protějšky, kteří však pijí stále méně. Podle Drinkaware jsou 45-64 letí rizikovějšími pijany, než 18-24 letí - třetina (32%) ve srovnání s pětinou (19%).
Tato skupina častých konzumentů ve středním věku pije ekvivalent téměř tří půllitrů piva s 4% Alc. pětkrát týdně v případě mužů, a téměř tři 175 ml sklenice vína s 13% Alc. pětkrát týdně v případě žen. Avšak na rozdíl od mládeže, kteří pijí spíše větší množství jednou nebo dvakrát týdně, pijáci ve středním věku pijí po celý týden.
Elaine Hindal, výkonný ředitel Drinkaware, řekl: "Na rozdíl od rozšířeného názoru, že mladí jsou více rizikové pijáci, ve skutečnosti pije v průběhu týdne více generace jejich rodičů. Náš výzkum ukazuje, že téměř polovina (48%) ze skupiny 45-64 let věří, že umírněné pití je dobré pro jejich zdraví, a stejný podíl (50%) věří, že je nepravděpodobné, že jim pití v budoucnu způsobí zdravotní problémy, pokud budou i nadále pít, jak jsou zvyklí.
Kromě toho 59% ze skupiny 45-64 let nechce ani slyšet, jak své pití zmírnit, i když vědí potenciální rizika, v porovnání s více než třetinou (37%) skupiny 18-24 let.
"Pravidelně pití nad dolní mezí může zvýšit toleranci ke krátkodobým účinkům alkoholu," dodává Hindal. "Ale jak se vaše tolerance zvyšuje, zvyšuje se pravděpodobnost, že bude pít více a že se stanete na alkoholu závislými. Jen proto, že ještě nemáte pocit, že jste opilí, neznamená, že nepoškozujete své zdraví.
Je proto velmi důležité nechat svá játra odpočinout a pravidelné vždy dna dny nepít."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.