Přeskočit na hlavní obsah

Zemřel ex LVMH Joseph Henriot

V pondělí 27. dubna zemřel ve věku 79 let Joseph Henriot, vlastník šampaňského domu Champagne Henriot, burgundského négocianta Bouchard Père et Fils, vinařství v Chablis William Fèvre a  vinařství Villa Ponciago
Po studiu agronomie v Paříži začal v 21. letech v roce 1957 pracovat pro rodinný šampaňský dům a když jeho otec zemřel, stal se v roce 1962 prezidentem společnosti. Od roku 1975 pečoval o Champagne Charles Heidsieck, který byl v roce 1985 prodán koncernu LVMH. Zde byl jmenován členem představenstva a z této pozice vybudoval z Veuve Clicquot globální značku a doporučil koupi novozélandského vinařství Cloudy Bay.
V roce 1994 koupil Henriot od LVMH zpět svůj rodinný šampaňský dům, založený již v roce 1808, a stal se prezidentem vlastní společnosti. V roce 1995 koupil burgundského négocianta Maison Bouchard Père et Fils za zveřejněných 32 milionů £ a v roce 1998 přidal do svého portfolia i vinařství William Fèvre v Chablis. Jako svou poslední akvizici koupil v roce 2008 v Beaujolais ve Fleurie 50ti hektarové vinařství Villa Ponciago.
V posledních letech již předával vedení podniku svému synovi Thomasi, absolventovi EMLYON Business School.
Práce a snaha Josepha Henriota umístila proukci šampaňského domu Champagne Henriot do cenového rozpětí od 40,00 € za Brut Millésimé 2005 po 243,00 € za Cuvée des Enchanteleurs 1996.
Henriot 1996

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.