Přeskočit na hlavní obsah

Les Grands Chais de France na nákupech v Burgundsku

Jeden z největší francouzských producentů Les Grands Chais de France koupil za nezveřejněnou sumu Tresch-Clerget, négocianta z Burgundska.
Tresch-Clerget, vlastník mj. značek Francois Martenot a Raoul Clerget, zveřejnil za rok 2013 obrat 59 millionů €.
Tato akvizice přináší GCF moderní plnící linku v Beaune a příležitost dlouhodobě rozvíjet výborné vztahy s místními vinohradníky. Nabídka ze severního Burgundska významně obohatí nabídku GCF, stejně jako tomu bylo u předchozí akvizice Pasquier Desvignes, kde již vinařka Sylvie Ravier ovlivňuje vinifikaci ročníku 2014.

Les Grands Chais de France vlastní vinařství od Loiry přes Alsasko, Juru, Beaujolais, Rhône, Languedoc až k Bordeaux, ale současně spolupracuje na nákupu hroznů s více než 1.100 pěstiteli z celé Francie. Skupina dosáhla v roce 2012 obratu 841 milionů €.
Značky GCF jako JP Chenet, Arthur Metz, Lacheteau, Château de Cléray, Château de Fesles, Château Cantin, Clos Beauregard, Pasquier Desvignes nebo Domaine de la Baume patří mezi nejznámější francouzská vína na celém světě a spolu s divizí GCF Exclusif reprezentuje portfolio více než 700 vín.

 

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…