Přeskočit na hlavní obsah

Jak dobře prodat víno Kumala

Top ten značka

Kumala je nejprodávanější jihoafrická značka vína ve Velké Británii a je také v top ten celostátně nejprodávanějších vín.
Značku jihoafrických vín Kumala koupil od předchozího vlastníka Western Wines největší vinař světa Constellation Brands, založený v roce 1945 tehdy jedenadvacetiletým Marvinem Sandsem jako Canandaigua Industries Company. Kumala pařila společnosti The Hardy Wine Company, založené v Austrálii již roku 1853 a po koupi přejmenované dne 31. března 2008 na Constellation Wines Australia. A tuto společnost koupila od její mateřské společnosti v roce 2011 Accolade Wines a 27. června ji tak i nazvala. Jejími vlastníky jsou půl napůl britští distributor nápojů Matthew Clark a provozovatel pubů a barů Punch Taverns. Accolade Wines distribuuje značku Kumala v Austrálii, Pacifiku, Japonsku a Spojeném království.

Jak v Británii udělat z Kumaly nejprodávanější jihoafrické víno?

Asi marketingem.
Společností WineNation provedený výzkum potvrdil, že příznivci značky Kumala "dávají přednost pití vína doma, ke konci týdne a pro relaxaci," vysvětluje Amy White, marketingová ředitelka značky z Accolade Wines, proč zákazníkům v Británii připravili novou spotřebitelskou soutěž s možností široké škály výher a tím i příležitostí pro konzumaci jejich oblíbeného vína. "Očekáváme, že tato soutěž osloví zejména ty spotřebitele, kteří vedou hektický život a touží se trochu usadit a relaxovat." V soutěži lze vyhrát jednu z 10.000 cen od relaxačních lázeňských pobytů až po vína.
Během dubna byl označen jeden milion lahví Kumala papírovým límcem s kódem, který lze zadat na webových stránkách a zjistit tak, jakou výhru zákazník získal. Tato soutěž poběží celý rok a společnost ji podporuje i u svých 80.000 fanoušků na Facebooku.

Marketing se opakuje

V roce 2009 použil tehdejší vlastník Kumaly Constellation Brands stejný princip papírových límců s kódem vkládaným na web pro ověření výhry. Protože současně sponzoroval reality show 'Come Dine with Me' vysílanou na Channel 4, bylo na výhry věnováno 20 zájezdů do Jižní Afriky, 1000 knížek Come Dine with Me a 1000 bedýnek vín Kumala.


Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania