Přeskočit na hlavní obsah

Jak dobře prodat víno Kumala

Top ten značka

Kumala je nejprodávanější jihoafrická značka vína ve Velké Británii a je také v top ten celostátně nejprodávanějších vín.
Značku jihoafrických vín Kumala koupil od předchozího vlastníka Western Wines největší vinař světa Constellation Brands, založený v roce 1945 tehdy jedenadvacetiletým Marvinem Sandsem jako Canandaigua Industries Company. Kumala pařila společnosti The Hardy Wine Company, založené v Austrálii již roku 1853 a po koupi přejmenované dne 31. března 2008 na Constellation Wines Australia. A tuto společnost koupila od její mateřské společnosti v roce 2011 Accolade Wines a 27. června ji tak i nazvala. Jejími vlastníky jsou půl napůl britští distributor nápojů Matthew Clark a provozovatel pubů a barů Punch Taverns. Accolade Wines distribuuje značku Kumala v Austrálii, Pacifiku, Japonsku a Spojeném království.

Jak v Británii udělat z Kumaly nejprodávanější jihoafrické víno?

Asi marketingem.
Společností WineNation provedený výzkum potvrdil, že příznivci značky Kumala "dávají přednost pití vína doma, ke konci týdne a pro relaxaci," vysvětluje Amy White, marketingová ředitelka značky z Accolade Wines, proč zákazníkům v Británii připravili novou spotřebitelskou soutěž s možností široké škály výher a tím i příležitostí pro konzumaci jejich oblíbeného vína. "Očekáváme, že tato soutěž osloví zejména ty spotřebitele, kteří vedou hektický život a touží se trochu usadit a relaxovat." V soutěži lze vyhrát jednu z 10.000 cen od relaxačních lázeňských pobytů až po vína.
Během dubna byl označen jeden milion lahví Kumala papírovým límcem s kódem, který lze zadat na webových stránkách a zjistit tak, jakou výhru zákazník získal. Tato soutěž poběží celý rok a společnost ji podporuje i u svých 80.000 fanoušků na Facebooku.

Marketing se opakuje

V roce 2009 použil tehdejší vlastník Kumaly Constellation Brands stejný princip papírových límců s kódem vkládaným na web pro ověření výhry. Protože současně sponzoroval reality show 'Come Dine with Me' vysílanou na Channel 4, bylo na výhry věnováno 20 zájezdů do Jižní Afriky, 1000 knížek Come Dine with Me a 1000 bedýnek vín Kumala.


Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.