Přeskočit na hlavní obsah

Transatlantická spolupráce v červeném

Nová řada červených vín

Chateau Ste. Michelle Wine Estates z Woodinville, stát Washington, zahájilo nový, na červený Syrah a další modré odrůdy zaměřený projekt s názvem Tenet Wines, pozoruhodný transatlantickou spoluprací domácího vinaře Boba Bertheaua se dvěma francouzskými vinaři z Rhôny Michelem Gassierem a Philippem Cambiem.
Tito tři vinaři se poprvé sešli nad mladým Ste. Michelle 2012, ale přestože spotřebitelé i kritika byli s tímto ročníkem velmi spokojeni, trojice se rozhodla zjara pořádně přípravit vinohrady a projekt zahájit až s následující sklizní.
Ke dvěma vínům z vlastních hroznů z Columbia Valley přidává trojice ještě importovaný Gassierův Syrah “Le Fervent” z Costières de Nîmes.
V prvním připraveném ročníku 2013 vyprodukovaly Tenet Wines 1.069 bedýnek “Tenet” GSM, 8.113 kartonů “The Pundit” Syrah, a 5000 kartonů “Le Fervent” Syrah a do prodeje budou zařazena od 1. června.
Ste. Michelle Wine Estates je třetí největší prémiová vína produkující vinařská společnost ve Spojených státech s historií sahající až do roku 1934. Vína pod značkou Ste. Michelle byla poprvé představena v roce 1967 a společnost od té doby rozšířila své vinice ve Washingtonu, Oregonu a Kalifornii až na dnešních více než 96 hektarů.
"Tenet" GSM bude stát 70 USD, "Pundit" Syrah 24,99 USD a "Le Fervent" Syrah 21,99 USD.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný