Přeskočit na hlavní obsah

Vinařství a crowdfunding? Anglický Chapel Down tak navýšil vlastní kapitál

8. září 2014 zahájil anlický producent Chapel Down crowdfundingovou kampaň pro své zákazníky na prodej vlastních akcií. Za pouhé tři týdny úspěšně prodal akcie za 3,95 milionu £, což je současně absolutní britský rekord v crowdfundingové iniciativě. Akcie The Chapel Down Group Plc se obchodují na ISDX Market.
Za utržené peníze rozšířil své vinohrady o dalších 132 hektarů půdy v Kentu, kde vysází vinohrady nové. Spolu s vinařstvím a produkcí vín tichých i šumivých vyrábí pivo Curious Brew a nově i cider.
Crowdfundingová kampaň je již uzavřena a kdo akcie nekoupil, nezískal spolu s nimi následující výhody.
Akcionáři držící 2000 a více akcií:
  • 33% sleva na nabídku vín Chapel Down
  • 25% sleva na pivo Curious Brew
  • 25% sleva na jídlo a dárky z vlastního Wine & Fine Food Store
  • Zdarma prohlídka vinařství a ochutnávka pro dvě osoby
  • 33% sleva na sazenice révy vinné 
  • 25% sleva při stravování ve vlastní restauraci The Swan v Chapel Down 
Akcionáři držící 500-1999 akcí:
  • Jedna prohlídka vinařství a ochutnávka pro dvě osoby ročně zdarma 
  • Jeden slevový kupón 25% ročně na jídlo a dárky z vlastního Wine & Fine Food Store nebo on-line obchodu
Kromě toho vinařství ohlásilo za rok 2014 nárůst prodeje o 21% na 6,1 milionu £, zapřičiněný rekordní sklizní, a růst prodeje piva o 43%. Růst prodeje znamenal i zvýšení zisku o 175% na 187 tisíc £.  
K výsledkům loňskému roku předseda představenstva John Dunsmore uvedl: "Prodej šumivých víno roste relativně málo v důsledku slabé nabídky, pivo roste velmi rychle; naše marže byly sice mírně nižší, ale na druhé straně způsobily nárůst obratu v našem obchodě a cestovním ruchu."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.